NECROEXPO 2019

otoNagrobek 19 lipca 2019

NECROEXPO 2019

Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej

W dniach 14-16 czerwca 2019 roku na terenie hali Targów Kielce odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Targów branży Funeralnej. 100 firm z ponad jedenastu krajów Europy Środkowej i Wschodniej ( w tym z Holandii, Czech, Włoch, Rosji, Niemiec, Hiszpanii, Francji, USA, Ukrainy, Wielkiej Brytanii) wraz z wystawcami z Polski, zaprezentowało swoje produkty w oparciu o hasło przewodnie jakim było: „łączenie tradycji ze współczesnością”.

1. NECROEXPO 2019

Impreza odbywa się w cyklu dwuletnim, a jej pierwsza edycja miała miejsce w 2005 roku. Jej głównym celem jest oczywiście znalezienie potencjalnych odbiorców usług i produktów, ale ma ona również swoją warstwę edukacyjno-rozrywkową. Wykłady tematyczne, konkursy oraz bankiety to świetna okazja, aby nawiązać nowe kontakty zawodowe, podzielić się swoją wiedzą, ale także wyróżnić się spośród innych. Fakt, że w ciągu siedmiu edycji tego niezwykłego wydarzenia Targi Kielce odwiedziło 10406 branżowych zwiedzających oraz 658 wystawców z kraju i zagranicy, świadczy o ogromnym zainteresowaniu targami.

2. OFERTA WYSTAWCÓW NECROEXPO 2019

Wystawcy zaprezentowali między innymi:

– trumny ekologiczne i biodegradowalne,
– urny o nietypowych kształtach,
– karawany ( w tym giełda karawanów używanych),
– odzież pogrzebowa – zaprezentowana na pokazie mody,
– poligrafię funeralną ( tablice nagrobne, karty pamiątkowe, portrety)
…i wiele innych wysokiej klasy produktów i usług.
3. „Świecka Ceremonia Pogrzebowa w nowej odsłonie…”
Każdego dnia uczestnicy targów mogli zaczerpnąć wiedzy podczas słuchania wykładów poświęconych branży funeralnej, a w tym porad dotyczących zwiększenia sprzedaży oraz budowania wyrazistej i zauważalnej marki. Tematami wykładów były między innymi:

– BYĆ JAK MARILYN MONROE I JAMES DEAN – NOWOCZESNE TABLICE POGRZEBOWE– Oczaruj swoich klientów nowymi możliwościami.
– Świecka Ceremonia Pogrzebowa w nowej odsłonie – cykl trzech wykładów.
– Personalizacja ceremonii pogrzebowej.

4. Pierwszy Zlot Fanów Karawanów Pilato na NECROEXPO

Dnia 15.06.2019 podczas trwania NECROEXPO na terenie Targów Kielce odbył się Pierwszy Zjazd Fanów Karawanów Pilato. Pojawienie się dwudziestu samochodów pogrzebowych tej firmy wzbudziło zainteresowane zwiedzających. Zlot był okazją do spotkania się miłośników tych szczególnych samochodów. Interesującym jest fakt, że podczas ósmej edycji targów funeralnych miało miejsce podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy włoską firmą Pilato i polską Garcarek – która jest umową przedwstępną umożliwiającą serwisowanie samochodów pogrzebowych Pilato. Obydwa wymienione przedsiębiorstwa są firmami rodzinnymi i wyróżniają się wieloletnią tradycją.

5. NAGRODY

Podczas targów nie zabrakło także nagród i wyróżnień oraz medali jubileuszowych. Szczególnie zostały nagrodzone stanowiska wystawowe FERRARI, FIRMA SADOWSKI i PLASTMET, które wzbudziły największe zainteresowanie wśród zwiedzających. Za wyróżnione produkty nagrody otrzymali między innymi:
– firma DIZI za trumnę WENUS,
– firma URN DESIGN – za urnę pogrzebową fornirowaną, postument pod urnę,
– firma TESSON Danuta Sikorska za urnę KASK MOTOCYKLOWY.
A jubileuszowych medali doczekali się:
– Mitko – za 30 lat działalności,
– PLASTMET (25 lat )
– Bautex (20 lat )
– Funeralia oraz Funero (po 10 lat ).

Kategorie : Blog
Tagi :